Notice (8): Object of class Cake\ORM\Entity could not be converted to int [ROOT/templates/Articles/view.php, line 39]

Jak przygotować idealne karty produktów w e-commerce dla branży kosmetycznej

Zakupy online to nieodłączna część życia współczesnego człowieka. Zdają sobie z tego sprawę właściciele marek, którzy prowadzą sprzedaż swoich produktów na platformach online i stosują (lub planują zacząć stosować) karty produktów rich content. W branży kosmetycznej rich content obecny jest już dość długo. Takie marki, jak Nivea, czy L'oreal stosują go na wielu rynkach, a drogerie online, jak Rossmann wręcz oczekują tego typu treści od swoich partnerów handlowych.

autor
Maciej Tomaszyk
Przygotowywanie treści do kart produktów.

W tym artykule znajdziesz informacje:

  • Na czym polega odpowiednia prezentacja produktów kosmetycznych w e-commerce?
  • Jakie elementy powinny zawierać karty produktowe typu rich content?
  • Jak powinny wyglądać opisy?
  • Jak należy myśleć o zdjęciach?
  • Po co na karcie recenzje i oceny?
  • Jak wyeksponować skład produktu?
  • Jaka jest rola wideo oraz interaktywności?
  • Czy SEO jest ważne w kontekście kart?
  • Znajdziesz także podsumowanie wszystkich opisanych wcześniej elementów w pigułce.

Odpowiednia prezentacja produktów w e-commerce

Dla marek, które prowadzą sprzedaż online, nie jest żadną tajemnicą fakt, że kluczowym elementem skutecznej sprzedaży jest odpowiednie prezentowanie produktów w środowisku e-commerce. Branża kosmetyczna jest jedną z wiodących w tej dziedzinie. Co należy rozumieć przez odpowiednie prezentowanie? W uproszczeniu odpowiednia prezentacja produktu online to prezentacja jednocześnie atrakcyjna wizualnie i zawierającą wszystkie elementy, które dla potencjalnego klienta są kluczowe do podjęcia decyzji zakupowej. 

shutter_2290717101_1200x800.webp

Jednym z najważniejszych narzędzi, które pomagają dobrze zaprezentować klientom produkt są karty produktów rich content. W tym artykule omówimy, jakie elementy powinna zawierać idealna karta produktu e-commerce w branży kosmetycznej.

Karty produktów rich content- jakie elementy powinny zawierać?

Opis produktu, który nie jest blokiem tekstu

Karty poroduktów rich content w e-commerce powinny zawierać precyzyjny opis, który będzie zawierać istotne informacje o produkcie, takie jak jego skład, zastosowanie, korzyści dla skóry, sposób aplikacji itp. W branży kosmetycznej klienci często szukają konkretnych informacji na temat produktu, dlatego ważne jest, aby opis był jasny, zwięzły i przystępny. Dobrze stworzony opis pomoże klientom podjąć decyzję zakupową.

Wysokiej jakości zdjęcia lifestylowe oraz paskschoty

Jednym z najważniejszych aspektów prezentacji produktu w sklepie internetowym są zdjęcia. W branży kosmetycznej, gdzie estetyka odgrywa kluczową rolę, konieczne jest umieszczenie wysokiej jakości fotografii w kartach produktów rich content. Zdjęcia powinny być klarowne, ostre i przedstawiać produkt z różnych perspektyw. Dzięki temu klienci będą mieli możliwość dokładnego obejrzenia produktu przed zakupem i lepiej ocenią jego atrakcyjność.

Oceny i recenzje, które budują zaufanie

Jednym z najbardziej wpływowych czynników w procesie podejmowania decyzji zakupowej jest opinia innych klientów. Niekiedy warto umieścić sekcję z ocenami i recenzjami produktów w kartach produktów rich content szczególnie gdy na rynku dostępne jest wiele podobnych produktów (np. serum z witaminą C).

shutter_1091979356_1200x800.webp

Pozytywne opinie zadowolonych klientów mogą zachęcić nowych klientów do zakupu i budować zaufanie do marki.

Informacje o składnikach, bezpieczeństwie i certyfikatach

W przypadku produktów kosmetycznych, wiele osób przykłada wagę do składu czy to ze względu na preferencje, czy alergie. Dlatego warto umieścić na kartach produktów rich content informacje na temat składników, szczególnie jeśli produkt ma wyróżniające się właściwości lub jest przeznaczony dla osób o konkretnych potrzebach. Wskazówki dotyczące bezpiecznego stosowania oraz oznaczenia np. wegan, organicznych czy cruelty-free również mogą mieć znaczenie dla klientów.

Równie istotne mogą okazać się certyfikaty czy dobre praktyki, które stosuje dana marka. Te elementy mogą posłużyć jako elementy stałe na kartach, które budują lub wspierają wizerunek marki online. 

Materiały multimedialne, takie jak wideo

Współczesny marketing coraz częściej wykorzystuje wideo jako skuteczne narzędzie do prezentacji produktów. W branży kosmetycznej, gdzie często liczy się sposób aplikacji produktu, warto zamieścić na kartach produktów rich content krótkie materiały wideo przedstawiające jego użycie. Klienci będą mieli możliwość zobaczenia produktu w akcji i lepiej zrozumieją jego korzyści.

Materiał wideo ponadto pozwala pokazać też konsystencję produktu i to, że łatwo się go rozprowadza na skórze, co dla niektórych klientów może być kluczowe do podjęcia decyzji o zakupie produktu. 

Przykłady zastosowania

Wielu klientów szuka konkretnych przykładów zastosowania produktu przed zakupem. Dlatego warto dodać na karcie produktu przykłady, jak można wykorzystać produkt w różnych kontekstach. Mogą to być przykłady makijażu, pielęgnacji skóry czy stylizacji włosów, które pomogą klientom wyobrazić sobie, jak produkt może wpłynąć na ich wygląd.

Jeśli karta rich content dotyczy produktu, który warto stosować w określony sposób, czyli np. serum z retinolem lub witaminą C nakładać na suchą skórę, natomiast serum z kwasem hialuronowym wręcz odwrotnie na wilgotną, to takie elementy również warto umieścić na karcie. 

Dodatkowe promocje i oferty

Karty produktów rich content mogą być również wykorzystane do promowania innych lub dodatkowych ofert i rabatów. Umieszczenie informacji o aktualnych promocjach na karcie produktu może zachęcić klientów do zakupu, zwłaszcza jeśli oferowane są dodatkowe prezenty lub rabaty przy zakupie kilku produktów.

W branży kosmetycznej można wykorzystać przykładowo banery prezentujące wszystkie produkty z danej serii kosmetycznej lub inne produkty kompatybilne czy uzupełniające.

Zgodność z zasadami SEO 

Jednym z elementów kluczowych do osiągnięcia sukcesu w e-commerce jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania. Właśnie dlatego bardzo ważna jest odpowiednia optymalizacja treści pod kątem SEO w kartach produktów rich content. Warto jednak mieć na uwadze, że samo wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych związanych z branżą kosmetyczną, nazwami produktów i czy fraz, które są najczęściej wyszukiwane, nie gwarantuje sukcesu i doskonałych wyników. 

Frazy kluczowe warto wybrać z rozwagą i uwzględnieniem wszystkich kluczowych informacji na temat liczby wyszukiwać oraz trudności. Takie działania pozwolą polepszyć widoczność Twojej strony i produktów w wynikach wyszukiwania.

Podsumowanie

Idealne karty produktów rich content w branży kosmetycznej powinny zawierać zdjęcia wysokiej jakości, precyzyjny opis produktu, oceny i recenzje klientów, informacje o składnikach i bezpieczeństwie, wideo prezentujące produkt, przykłady zastosowania, być zoptymalizowane pod kątem SEO i opcjonalnie zawierać dodatkowe promocje i oferty. 

Stosując te elementy, marki kosmetyczne mogą zapewnić klientom kompleksowe informacje, zbudować zaufanie i przekonać do zakupu, co przyczyni się do wzrostu sprzedaży i sukcesu w świecie e-commerce.

Materiały powiązane

Sprawdź jak możemy wesprzeć Twoją markę w e‑commerce

Umów się z naszym specjalistą na bezpłatną konsultację.